Скільки можна їздити на машині з простроченим полісом ОСЦПВ?



+3 +/-

Завтра, у вихідний день, закінчується термін дії страхового поліса ОСАЦВ. В силу певних обставин не зміг отримати новий поліс, а їздити на машині потрібно. Після закінчення якого часу, після закінчення терміну дії договору, на мене буде поширюватися відповідальність за ст.12.37КоАП РФ?

Бути може хтось із мешканців БВ вже потрапляв в таку ситуацію, будь ласка поділіться досвідом ....

Профіль користувача Invariable Запитав: Invariable   (рейтинг 2438) Категорія: Автомобілі

Відповідей: 13

2 +/-
Найкраща відповідь

Після закінчення договору ОСАЦВ Ви не маєте права їздити без поліса ні дня. Раніше страховик ніс відповідальність за договором ще 30 днів після його закінчення, але з 1 березня 2008 року це умова скасовано.

Якщо зупинить співробітник ДАІ, то однозначно буде накладено штраф за відсутність ОСЦПВ 500-800 рублів, і знімуть номери, так як ст. 27.13 КоАП експлуатація ТЗ в цьому випадку заборонена. Однак ці санкції передбачені, якщо поліс ОСАГО свідомо відсутня.

А ось якщо поліс ОСАГО Ви просто забули вдома, то штраф 100 руб. або попередження (ст. 12.3 КоАП). Але в цьому випадку Вам доведеться сильно постаратися, щоб довести, що поліс у Вас дійсно є, але при собі немає.

Крім штрафу і знятих номерів при прострочений ОСАГО Ви ризикуєте оплачувати збитки потерпілому зі своєї кишені або відшкодовувати виплачене страхове відшкодування страховику, якщо ДТП сталося поза періодом використання ТЗ

Відповів на питання: Colburn  
1 +/-

У страховому полісі вказана дата закінчення дії договору - після неї документ вважається не дійсним, і користуватися транспортним засобом на дорогах з точки зору закону вже не можна. Тому краще не ризикувати і продовжити дію поліса або оформити новий. Якщо немає достатньої суми для оформлення страховки на рік, можна вибрати менш витратний варіант, починаючи від 3 місяців - вартість такої страховки складатиме 50% від річної суми, тобто для того, щоб потім продовжити поліс до кінця року (ще на 7 місяців) потрібно буде просто доплатити решту 50% - в цьому плані страхувальник нічого не втрачає. Також багатьох водіїв від своєчасної перестраховки можуть зупиняти деякі невірні погляди:

  • не часто, але буває, що власник транспортного засобу думає, що під час оформлення документів машина повинна бути поруч, щоб страховик її бачив (а так як дія поліса закінчилося, то ризикувати і виїжджати не хочеться) - але наявність автотранспорту в цьому випадку зовсім не важливо, головне - наявність документів.
  • деякі власники думають, що для вписання потрібного їм водія в страховку необхідно його присутність і через це теж можуть відкладати оформлення, але в цьому випадку досить мати водійське посвідчення цієї людини - його присутність необов'язкова.
  • хтось не має вільного часу, щоб прийти в офіс компанії (або з якихось інших причин не може прийти сам), але в цьому випадку, наприклад, можна зателефонувати в компанію свого страховика і попросити про те, щоб страховий агент прийшов до вам, наприклад, на роботу або додому для оформлення поліса - більшість компаній зовсім не хочуть втрачати своїх клієнтів, і ймовірність того, що вони відреагують позитивно - дуже велика. Крім того, зараз багато компаній пропонують послугу замовлення поліса онлайн (але тут, звичайно, краще спочатку почитати відгуки і про саму послугу, і про компанії, її надає).

Найкраще, все-таки, оформити поліс ОСАГО і спати спокійно!

Відповів на питання: Prioracy  
1 +/-

Перевірено на власному досвіді ...

З простроченим полісом ОСЦПВ можна їздити досить довго ... На максимум цей термін не перевіряв, але проїздив без всяких серйозних неприємностей з 26 травня по 8 червня. Протягом усього цього часу зі мною, в комплекті машинних документів знаходилися "старі" поліс ОСАГО і талон про проходження державного технічного огляду, а також довідка з пункту держтехогляду про виявлені "несправності". На дурні питання поліцаїв від ДПС відповідав, що машина мені потрібна не тільки для того, щоб показувати її час від часу інспекторам, а в тому числі і для деяких інших цілей, і пред'являв маємо документи. Те-ли я потрапляв на порядних інспекторів - не знаю, але жодного разу, за чотири перевірки, ніхто з них, навіть не спробував мене оштрафувати. Але кожен раз рекомендували при першій-же можливості придбати новий поліс ОСАГО. Які б наслідки настали в разі "серйозних" неприємностей на дорозі, тільки здогадувався. Але ж і в разі ДТП, отримати компенсацію по ОСАГО можна виключно через суд і протягом п'яти - шести місяців ...

Так що - якщо знаєш, що не можна, але дуже хочеться, то можна!

Відповів на питання: Sheffel  
1 +/-

Якщо раптом знадобиться терміново оформити поліс то можна в сервісі "осаго каско онлайн"

я сам потрапив у таку ситуацію, коли терміново потрібно було оформити, а в страховій довго дуже. Побоявся спочатку замовляти, але друг порадив, він там раніше вже набував поліс, і я вирішив спробувати. Чи не побажав! Отримав поліс Росгосстраха через два дні після замовлення, хоча в самому РГС сказали тиждень чекати по запису.

Відповів на питання: Paellas 
0 +/-

Досвід є. До щастю не особистий) На жаль, відповідальність за цією статтею на Вас буде поширюватися вже на наступний день після закінчення поліса ОСАЦВ. Згідно п. 2.1.1 ПДР водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі поліс ОСАГО. Його відсутність потягне за собою в "кращому випадку" штраф у розмірі 500-800 рублів, в гіршому - зняття держ. номерів. Плюс до всього, якщо раптом станеться аварія з Вашої вини, відшкодування шкоди потерпілим цілком ляже на Вас.

Відповів на питання: Lacunae   
0 +/-

Якщо у вас сьогодні останній день дії вашого поліса ОСАЦВ, то вже завтра ви не маєте права користуватися своїм автомобілем без продовженого поліса. Зазвичай прострочений поліс, так само має на увазі прострочений тих. огляд. Але це так само не дає вам право відправитися на тех. огляд з вичерпаним терміном ОСАГО, в таких випадках ви повинні викликати або інспектора безпосередньо на місце де стоїть ваш автомобіль, або привезти автомобіль на евакуаторі.

Відповів на питання: Tulisan  
0 +/-

З простроченим полісом ОСЦПВ їздити не можна взагалі, на цей рахунок є чітка вказівка ​​в статті КоАП 12.37 але п.2:

Скільки можна їздити на машині з простроченим полісом ОСЦПВ?

Крім того, транспортний засіб визнається забороненим до експлуатації, інспектор зобов'язаний зняти з нього реєстраційні номери. Їздити на автомобілі Ви ще зможете протягом доби, після чого до інших правопорушень додасться ще одна стаття - їзда без номерів.

Відповів на питання: Hiram  
0 +/-

По-моєму, 5 днів можна. Але з власного досвіду скажу коли щось трапиться, нічого не доведете.

У нас ОСАГО у відпустці закінчився, ми на дачі були, кинулися і поїхали продовжувати, а на червоному світлофорі в зад б'є ментовської синку, я б'ю наступного і оплату його ремонту чіпляють на мене. І ні чорта не змогли довести, а за мій ремонт мент дав 3 копійки.

Відповів на питання: Pilotti  
0 +/-

Я теж раніше їздила довго з простроченим полісом ОСЦПВ. Але на жаль, з 1 січня 2013 року ця стало досить небезпечним. Тому що крім штрафу 300 рублів передбачено ще зняття номерів. Знаю, що все це небезпроблемного, тому краще не ризикувати. До того ж, ОСАГО можна продовжити в будь-якому місті і регіоні Росії.

Відповів на питання: Tjoe  
0 +/-

Відразу після того, як закінчився термін дії поліса ОСАЦВ, вас може оштрафувати будь-який інспектор, який зупинить ваше авто і перевірить документи.

Тому їздити на автомобілі з простроченим полісом ОСЦПВ можна. Вірніше, можна, але треба буде заплатити штраф.

Це нікому не потрібно, адже:

Скільки можна їздити на машині з простроченим полісом ОСЦПВ?

Відповів на питання: Achtung 
0 +/-

З простроченим полісом ОСЦПВ їздити взагалі не можна ні дня, згідно із законом. Якщо в такому випадку вас зупинять, то випишуть вам штраф. А якщо ви потрапите в ДТП то вам доведеться оплачувати всі витрати на ремонт другої машини яка брала участь в ДТП.

Відповів на питання: Firestone  
0 +/-

А можна їздити. Якщо зупинять, буде погано. Мені пішки шпарить довелося за новим через забудькуватість.

Відповів на питання: Slovenian  
0 +/-

До першої перевірки або аварії точно можна)))))))))

Відповів на питання: Overkind