Як отримати додаткові вихідні дні батькам дитини-інваліда?



+5 +/-

Які документи необхідно надати для отримання додаткових вихідних днів по догляду за дитиною-інвалідом?

Профіль користувача Legatos Запитав: Legatos  (рейтинг 11363) Категорія: Робота

Відповідей: 1

1 +/-

Стаття 262 Трудового кодексу РФ і постанови Уряду РФ № 1048 від 13 жовтня 2014 року дають батькам і опікунам дітей-інвалідів можливість додаткового відпочинку, який слід присвятити догляду за дітьми з інвалідністю.

Всього щомісяця можна взяти 4 додаткових оплачуваних вихідних, це кількість днів покладається на обох батьків. Це означає, що кожен з батьків може взяти по 2 дні, або один батько бере 3 дні, а другого залишається 1 день, або всі 4 дні повністю буде відпочивати тільки один з батьків.

Якщо працівники не встигли скористатися наданим правом на додатковий відпочинок своєчасно, то ці дні "згорають", Отримати додаткові вихідні за вже минулі періоди не можна.

Також не вийде скористатися такими днями відпочинку в випадках, якщо працівник перебуває у відпустці (як оплачуваній, так і в адміністративному, а також в декретній відпустці). Але другий батько в цей час право таку пільгу зберігає.

Щоб отримати додаткові вихідні дні співробітник, який має дитину з інвалідністю, повинен принести в кадрову службу своєї організації такі підтверджуючі паперу:

  • документ про народження дитини або документ про опіку;
  • довідку, в якій буде відображено встановлення інвалідності малюка;
  • документ, з якого буде ясно, що дитина живе разом з цим працівником (наприклад, це може бути реєстрація за місцем проживання або виписка з будинкової книги);
  • довідку від роботодавця другого з батьків про невикористання додаткових вихідних (не потрібна, якщо у свідоцтві про народження дитини в графі "батько" стоїть прочерк, або є свідоцтво про смерть другого з батьків і в аналогічних випадках);
  • заяву за затвердженою формою (що з себе представляє таку заяву, можна побачити нижче).

Після цього Ваш роботодавець підготує наказ, розрахує оплату за середнім заробітком, яку Ви повинні отримати в найближчу зарплату після таких вихідних днів.

Важливий момент - закон звільнив виплати за додаткові вихідні дні по догляду за дитиною-інвалідом від сплати ПДФО. Це означає, що бухгалтер після нарахування середнього заробітку повинен перевести співробітнику всю суму, що не віднімаючи з неї 13%.

Відповів на питання: Gifting