Прапор України не узаконений?



+7 +/-

Щойно прочитав новину. Сайт український, так що підступи Путіна виключені. 🙂

У Конституції написано про прапор, але тільки це: "Державний Прапор України - стяг Із двох рівновелікіх горизонтальних смуг синього и жовтого кольорів." Цього достатньо, або повинен бути ще і спеціальний закон про прапор? Як із цим справи в інших країнах?

Профіль користувача Tapadero
Запитав: Tapadero  (рейтинг 11429) Категорія: Юридичні питання

Відповідей: 2

2 +/-
Найкраща відповідь

Конституція - наріжний камінь законів держави, з неї починається права і обов'язки громадянина. Немає сенсу писати про прапор в нижчих за пріоритетами законах, якщо він вже вказано в самій основі.

Інша справа, що в Російській Конституції, навпаки немає опису прапора, є тільки посилання на Федеральний Конституційний Закон (Стаття 70), де набагато докладніше описаний прапор.

В цьому напевно і справа, вони хочуть описати прапор в декількох статтях, докладніше.

Але конституції досить що б прапор був законним прапором.

Хочеться додати, що обидва варіанти придатні, просто в РФ це більш повно і зручно описано, що б не нагромаджувати конституцію поставили посилання.

Відповів на питання: Fittonia  
1 +/-

Так, цього достатньо.

Давайте підемо в основу: Конституція -головний закон України і все, що в ній написано - основа або підстава для інших законів.

Конституція ж складається з правових норм, котрі різні за структурою (я-юрист, вибачте за професійну формулювання): гіпотеза - твердження чогось. Диспозиція - докладний пояснення гіпотези. І санкція - що буде, якщо не виконувати цей закон. Може бути тільки гіпотеза, гіпотеза і санкція і тд - не обов'язково, щоб у правовій нормі було все три ці пункти. І щоб цей закон (норма Конституції) стала законом, її досить внести в Конституцію і набрати 2 \ 3 голосів "за" в Парламенті - 300 голосів.

Тому, прапор України, як і інша її державна символіка, законні і належать тільки країні Україна.

До речі, в Конституції 2015 року неймовірно більше інформації про державну символіку (і про прапор теж). Інформація подана не як правова норма, але є.

Відповів на питання: Gourgue