При звільненні з роботи, коли повинні повернути трудову книжку?



+7 +/-
Профіль користувача Triglyceride
Запитав: Triglyceride   (рейтинг 4087) Категорія: Юридичні питання

Відповідей: 9

5 +/-
Найкраща відповідь

Згідно з правилами - в день припинення трудового договору роботодавець зобов'язаний видати працівникові трудову книжку і провести з працівником розрахунок (тобто з вами). Так само роботодавець зобов'язаний віддати Вам копії документів, які були доставлені при приході на роботу. (Видача книжку - близько 3-х робочих днів після звільнення).

Принаймні так повинні чинити чесні роботодавці. Так що все залежить від ситуації. Термін видачі може бути і більше. Головне тут - бути наполегливим і відстоювати свої права.

Відповів на питання: Garrison  
4 +/-

Я не знаю, в якій країні ви живете і на які закони посилатися.

В Україні згідно статті 47 Кодексу законів про працю (КЗпП), роботодавець повинен видати заповнену трудову книжку в день звільнення. І, в день звільнення, він повинен виплатити розрахункові (зарплату та компенсацію за невикористану відпустку).

В Російської Федерації закони від українців не дуже відрізняються, в усякому разі щодо видачі трудової книжки при звільненні.

Згідно статті 84.1 Трудового кодексу роботодавець повинен видати трудову книжку в день розірвання трудового договору (в день звільнення).

Відповів на питання: Yeomen 
2 +/-

Трудову книжку зобов'язані повернути в день розірвання трудового договору. Зверніть увагу - ви і підпис в журналі про видачу трудової книжки ставите саме цим числом. Якщо Вам трудову ще не повернули, а на підпис пхають купу документів - не підписуйте нічого! Якщо в належний термін роботодавець книжку не повертає, Ви маєте право вимагати з нього гроші за кожен прострочений їм день. Адже поки трудова знаходиться в організації - це означає що Ви в ній працюєте, а раз працюєте, то "Будьте ласкаві - оплатіть ..." Це я Вам своїми словами звичайно розповіла. Згідно із законом не знаю як це правильно сформулювати. Але сенс в тому, раз Вам не повернули трудову в призначені терміни, Ви втрачаєте можливість влаштуватися на нову роботу, втрачаєте стаж, і за це організація платить ну типу штраф за кожен прострочений день.

Дуже часто організація розраховує "одним днем", Без двотижневого відпрацювання, виплачує всі гроші як годиться, але трудову книжку підготувати до цього часу не встигають (зробити записи, поставити печатку). А документи на підпис вже сунуть цим числом. Так ось поки до Вас на руки трудова не потрапить, нічого підписувати не потрібно! Тим більше потім це може загрожувати ще й її втратою ...

Відповів на питання: Huelskamp 
2 +/-

Трудова книжка видається працівникові в день звільнення (в останній робочий день) із внесеним до неї записом про звільнення.

Відповів на питання: Screeds   
1 +/-

Повернути трудову книжку, а також виплатити всі гроші, які Ви заробили, повинні відразу після закінчення двох тижнів після того, як ви повідомили про звільнення за власним бажанням (або якщо в трудовому договорі позначений інший термін, менше або більше двох тижнів. Частенько все це дотягують до останнього дня відпрацювання, а буває, намагаються відтягнути ще, але тут вже краще Вам наполягати на своєчасних виплат і повернення трудової.

Відповів на питання: JOETTE   
1 +/-

Згідно ст. 84.1 ТК РФ, в день припинення трудового договору роботодавець зобов'язаний видати працівникові трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності зі статтею 140 ТК РФ. За письмовою заявою працівника роботодавець також зобов'язаний видати йому завірені належним чином копії документів, пов'язаних з роботою (довідку про з / п, копії наказів і т.п.)

Відповів на питання: Linegar 
1 +/-

При звільненні з роботи повернути трудову книжку можуть як і відразу, так і через два тижні. Найтриваліший термін два тижні, це за бажанням вашого директора або компанії де ви працюєте. Якщо проблем не роботі не було, то трудову книжку вам повинні віддати майже відразу після подачі на звільнення.

Відповів на питання: Spearsman 
1 +/-

На скільки я пам'ятаю, роботодавець повинен видати і гроші і трудову книжку в день звільнення. Адже за два тижні до передбачуваного звільнення працівник пише заяву про звільнення і відпрацьовує їх. Тому, після закінчення двотижневого терміну, з працівником повинен бути проведений повний розрахунок.

Відповів на питання: Karakos  
0 +/-

Згідно із законом в день звільнення роботодавець зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку і провести повний розрахунок. Працівник при цьому повинен розписатися за її отримання книзі обліку і в особистій картці.

Законом передбачена відповідальність за несвоєчасну видачу трудової книжки. Роботодавець буде зобов'язаний відшкодувати працівнику не отриманий їм заробіток за весь час затримки.

Якщо в день звільнення співробітника немає на робочому місці (захворів, знаходиться у відпустці і т.д.) і немає можливості видати йому трудову книжку особисто в руки, слід направити співробітнику повідомлення з вимогою з'явитися на підприємство. З цього моменту роботодавець буде звільнений від відповідальності за затримку видачі трудової книжки.

Відповів на питання: Mechwar