Чи можна знімати на відеокамеру без згоди людини?



+6 +/-
Профіль користувача Metes Запитав: Metes  (рейтинг 14571) Категорія: Юридичні питання

Відповідей: 6

2 +/-
Найкраща відповідь
  1. Знімати на камеру в громадському місті протизаконно, проте кого знімають має право на захист поліції від безцеремонності і хамства. Але якщо таку зйомку опублікувати або використовувати завдаючи моральної чи іншої шкоди зображеного на кадрах, то автор зйомки понесе кримінальну відповідальність.
  2. Знімати на камеру в приватному приміщенні заборонено без згоди об'єкта. Навіть слідчі органи повинні мати дозвільне обгрунтування від прокуратури або зобов'язані повідомити прокурора, протягом доби, про проведену зйомці із зазначенням причини. Однак, часто зйомка несанкціонована а часом випадкова призводить до розкриття злочину і я не знаю випадку, коли автор такої зйомки поніс відповідальність.
  3. Чи не санкціонована зйомка не завжди є доказом будь-якого злочину, але є непрямим доказом. Навіть такий статус зйомки може допомогти слідству. Зізнаюся, що коли не було часу на вибивання у прокурора дозвіл на приховану зйомку або аудіозапис, то ставив перед об'єктом коробку сірників або пачку сигарет і, ніби жартуючи питав дозвіл на проведення аудіозапису або відеозйомки. Об'єкт відповідав жартом, що не проти і так я "отримував" дозвіл об'єкта. Але, для справи і тільки в боротьбі зі злочинністю.
Відповів на питання: Deerwood  
3 +/-

якщо це, наприклад, робиться з метою припинення правопорушень, а не зметою збирання відомостей про приватне життя особи, що складають його особисту або сімейну таємницю. Наприклад, в магазинах самообслуговування, в під'їздах, різних відоарегістраторах. А ось публікувати таке відео без дозволу особи не можна.

ГК

Стаття 152.1. Охорона зображення громадянина

Оприлюднення та подальше використання зображення громадянина (в тому числі його фотографії, а також відеозаписи або твори образотворчого мистецтва, в яких він зображений) допускаються тільки за згодою цієї громадянина. Після смерті громадянина його зображення може використовуватися тільки за згодою дітей і пережив чоловіка, а при їх відсутності - за згодою батьків. Така згода не вимагається у випадках, коли:

1) використання зображення здійснюється в державних, громадських чи інших публічних інтересах;

2) зображення громадянина отримано при зйомці, яка проводиться в місцях, відкритих для вільного відвідування, або на публічних заходах (зборах, з'їздах, конференціях, концертах, виставах, спортивних змаганнях і подібних заходах), за винятком випадків, коли таке зображення є основним об'єктом використання;

3) громадянин позувала за плату.

Відповів на питання: Tangram  
1 +/-

Тут потрібно уточнювати де саме знімати. Якщо встати в центрі міста і знімати, то ніякої згоди не потрібно, а якщо в душ або спальню з відеокамерою залізти, то тут без згоди ніяк не обійтися. Не можна вторгатися в приватне життя.

Ще має значення, для яких цілей проводилася зйомка. Якщо для публічної демонстрації, то можуть і в суд подати, а якщо для себе, то не буде до чого причепитися.

Можна знімати з метою надати докази в суд або поліцію, наприклад, якщо хтось висипає сміття під Ваш балкон. То тут ніякої згоди і бути не може.

Відповів на питання: Tainter 
1 +/-

за законом оприлюднення та подальше використання відеозйомки можна, але є винятки: 1 якщо зйомка проводиться в громадському місці, 2. якщо ви знімаєте в інтересах держави або суспільства.

Відповів на питання: Initiation  
0 +/-

У громадських місцях типу вулиця, перехрестя і просто дороги нас регулярно і ежденевно знімають на відекамери- стежать за правопорядком, відстежують пробки і ведуть статистику.

У будинках не тільки приватних, а й багатоквартирних, і організаціях тожя стоять прилади спостереження для безпеки.

Значить виходить, що знімати можна, а от використовувати в особистих цілях вже не можна, хоча хто знає, що вони там роблять із записами.

Відповів на питання: Maze 
0 +/-

Спірне питання звичайно, на скільки мені відомо, то знімати не відеокамеру можна в громадських місцях і знімати дії адміністративного порушення, які в подальшому можна буде докласти у вигляді докази в правоохоронні органи або в суді.

Відповів на питання: Oafish