Чи можуть скоротити людини з роботи якщо він один кормелец в родині?



+7 +/-

Скоротити жінку, яка живе удвох з дитиною.

Профіль користувача Berents Запитав: Berents  (рейтинг 24921) Категорія: Юридичні питання

Відповідей: 1

0 +/-

Російським законодавством передбачено припинення трудового договору у зв'язку зі скороченням штату (п. 2 ст. 81 ТК РФ). І перевага збереження робочого місця мають ті працівники, чия кваліфікація і / або продуктивність праці вище.

При рівній кваліфікації перевага віддається працівникам, які мають більше двох утриманців, або працівникам, які дістали професійне захворювання в даній організації, або єдиним працівникам в родині (як раз описуваний Вами випадок), або працівникам-інвалідам, або працівникам, що підвищують свою кваліфікацію (тільки по напрямку роботодавця) без відриву від роботи.

Таким чином, якщо в організації є більш кваліфіковані, ніж самотня мама, працівники, то жінку, яка є єдиним годувальником у родині, можуть скоротити, в іншому випадку вона має переважні права на збереження роботи.

Відповів на питання: Knutty