Чи отримає опікуваний дитина материнський капітал?



+7 +/-

Відповідно до федеральним законом правом на отримання материнського капіталу мають діти, які втратили батьків. Чи отримає мій опікуваний дитина материнський капітал в 2012 році при таких умовах: дитина в сім'ї третій, перший і другий дитина перебувають під опікою в іншій родині, в відношенні цих трьох дітей мати позбавлена ​​батьківських прав, батька немає і не було, четверта дитина перебуває з матір'ю, материнський капітал вона не отримувала.

Профіль користувача Greenhead Запитав: Greenhead  (рейтинг 18789) Категорія: Юридичні питання

Відповідей: 2

1 +/-
Найкраща відповідь

Одне не можу зрозуміти - для чого давати подібні відповіді?

Ларочка, опікуваний Вами дитина в даний час не може отримати сертифікат, що однак не є неможливим в подальшому (так як закони доопрацьовуються).

згідно статті 3 федерального закону № 256-ФЗ від 29 грудня 2006 року, державну підтримку отримують сім'ї, в складі яких є другий (або наступні діти) дитина.

У Вашому конкретному випадку позбавлення батьківських прав тягне застосування пункту 2 статті 3 - діти, щодо яких мати (а в подальшому батько) позбавлена ​​батьківських прав, не враховуються (Dura lex, sed lex). Тобто якщо вона народить 5-го дитини і не буде позбавлена ​​прав по відношенню до 2 останнім дітям - вона зможе отримати материнський капітал на другого (п'ятого) дитини.

А от у випадку її смерті саме цей п'ятий отримає право отримання шуканого сертифіката.

але якщо мати буде відновлена ​​в правах по відношенню до будь-якого з раніше народжених дітей, то отримати сертифікат вона (І тільки вона, в даному випадку! Капітал так і називається - материнський) зможе вже на свого 4-го дитини.

Подивіться статтю 3 закону.

Відповів на питання: Inquisitor  
0 +/-

якщо на другого вже капітал не отримано, то ваш третя дитина напевно має право на отриманн сертифіката. вам краще звернутися в ваш ПФР за детальною консультацією. багато випадків коли били видані відмови на отримання сертифіката. занадто багато нюансів

Відповів на питання: Blackfriars