У 2014 році був зібраний рекордний урожай пшеніци- 52,7 млн. Т. Чому хліб у багатьох містах подорожчав? Скільки коштує в вашому місті булка хліба?
Булки, буханки бувають різні. Тому, щоб порівнювати ціни, потрібно розрахувати питому ціну, тобто вартість 1 кг хліба. Ось тоді можна зіставляти. Я не знаю, скільки отримують селяни (фермери) за 1 кг пшениці (у 2008 році це було близько 5 рублів). Нехай, з урахуванням інфляції це навіть 10 руб. / Кг. Але ж в 1 кг хліба не 1 кг пшениці, а менше, ну нехай, скажімо 0,6 кг. Значить в кілограмі хліба вартість пшениці становить близько 6 рублів. А продається хліб значно дорожче. Наприклад, у нас, в Уфі, білий хліб (булки, булочки і т.п.) коштує близько 120 руб. / Кг, "сірий" (З додаванням жита та інших злаків) близько 100 руб. / Кг. Звичайно, пшеницю треба зберігати, потім молоти, перевозити і зерно і борошно, за все потрібно платити. Але основна частка в ціні хліба - це "накрутки" торгашів.
Залишити відповідь